Azzurri Dominuje Závěrečnému Otvíráku Prada Cupu 2: 0

Anonim

Byl to perfektní začátek pro italské lovce amerického poháru: tým LunRossPradPirelli vyhrál ve finále Prada Cupu první dva zápasy proti Sir Ben Ainslies Ineos Team UK. V původně slabém větru o šesti až devíti uzlech, ale ve druhém zápase dne i středním větru o rychlosti 14 až 17 uzlů měl Azzurri dvakrát špičku luku a zvítězil proti Britům, bez ohledu na to, jak silný byl v úvodním kole. Závodní tým Prady patriarchy Patrizia Bertelliho je tedy 2: 0 v sérii „První, kdo vyhrál sedm“, v níž tým, který vyhraje sedm, vyhrává jako první. Takové komentáře fanoušků byly na sociálních médiích rychlé a snadné: „Královna nebude potěšena“, „Drž hubu a pořád tvrdě pracuj“nebo „Co říkaly britské noviny? LunRos bude plakat? Dobře tedy …“

36. americký pohár

Dává fanouškům italského poháru sen: „LunRossa“

Navzdory očekávaným slabým větrům začalo první setkání dne se zpožděním pouhých dvou minut. Oběma týmům bylo jasné, že v mírném vánku bude hlavní věcí zůstat na fóliích. Bylo tedy zřejmé, že soupeři se nechtěli zapojit do duelu. Riziko se zdálo příliš velké. Byl to tehdy trup „Britannias“, který spadl jako první do povodní, zatímco Italové se dokázali vyhnout nedobrovolnému nouzovému brzdění. Stejně jako v předchozích závodech se „LunRossa“zdál být lehčí při zvládání jen několika uzlů větru a dokázal jít rovnou do závodu, zatímco Ineos Team UK Sira Bena Ainslieho se stále snažil postavit na nohy. „Když jsme to konečně udělali,“řekla čtyřnásobná olympijská vítězka Ainslie po závodě, „už jsme byli o půl kurzu pozadu.“Byl to perfektní start pro Italy a bolestivý zážitek pro Angličany po jejich skvělém výkonu v předkole. O to víc, že Azzurri v průběhu závodu ještě více rozšířili svůj náskok, dlouho poté, co Britové znovu uháněli po kurzu na fórech. Což bylo také způsobeno tím, že se chytili dvakrát penalizace kvůli překročení limitu kurzu.

Ve druhém závodě dne bezpečně zpět na fórech a rychlý, ale ne dostatečně rychlý: "Britannia"

Zde můžete znovu sledovat dva úvodní závody dne

„LunRossa“měl na první známce náskok 1 minutu a 20 sekund. V cíli z toho udělali 1 minutu a 52 sekund - půl světa v rychlém zmařeném boji. Naděje vyklízela pro posádku „Britannia“s rostoucím větrem, který se ve druhém závodě osvěžil na průměrných 14 až 17 uzlů a na trati dokonce způsobil malé bílé čepičky. Britové vletěli do startovního pole s podobnou pěnou, viditelně se zajímali o pravou stranu. Italský tým se zaťal a následoval. Všechno ukazovalo na strhující předstartovní duel. Ineos Team UK zpočátku obhájil svoji vedoucí pozici, ale zároveň byl na začátek trochu brzy a musel trochu zpomalit. Oba týmy však nakonec překonaly startovní čáru s dobrou rychlostí a navzájem paralelně. Pozorovatelé v tu chvíli ve skutečnosti viděli výhodu pro Brity, kteří měli úklonu trochu před Italy.

Kormidelník Francesco Bruni a jeho tým se v mírném sestupném "Britannia" nedokázali dlouho udržet na své pozici a museli se odvrátit: výhoda Ineos Team UK. Ale již na příštím setkání vyšlo najevo, že LunRoss dokázal vyrovnat půdu obracečem větru. Britové zaostali za Italy, kteří se následně dokázali dostat na první značku s náskokem jedenácti sekund. Britové mířili ke stejné značce brány, ale krátce po zatáčce se zastavili, zatímco Italové vtrhli po pravé straně kurzu. Rychlost lodi se na obou lodích zvýšila na 43 až 45 uzlů. Italové dokázali svůj náskok rozšířit až na druhou značku na 270 metrů.

Oba týmy poznaly, že levá strana kurzu měla poté výhodu. To lze také vidět na opakování živého vysílání z jejich palubní komunikace. Do další třetí zatáčky si Italové prodloužili náskok na 19 sekund. Výsledkem bylo, že Britové již nemohli najít rychlý pruh. I když se přiblížili trochu blíže, do cíle dorazili až 26 sekund po Itálii. V analýze závodu byli oba kormidelníci - dvakrát poražený Sir Ben Ainslie a dvakrát vítězný Francesco Bruni - ve shodě. Ainslie řekla: „Druhý závod byl opravdu těsný.“A Bruni potvrdil: "Mohlo to snadno dopadnout obráceně. Dnes jsme se plavili dobře, ale udělali jsme pár chyb. Musíme dál tvrdě pracovat. Myslím, že uvidíme ještě mnoho dalších závodů."

Co řekli námořníci po úvodním zápase italských lovců pohárů 2: 0

Ainslie také po těchto dvou úvodních zápasech potvrdila, že Italové ve druhém závodě udělali lepší volbu s menší hlavičkou: "To je dobrý bod. Menší hlavice by pravděpodobně byla lepší volbou." Na tiskové konferenci po závodě Francesco Bruni dokonce přišel Ainslie na pomoc s tímto tématem a potvrdil: "Rozhodnutí o hlavové plachtě nebylo jasnou záležitostí. Rozhodli jsme se pro menší hlavovou plachtu, ale nevěděli jsme, zda je to správné." " Bruni, zkušený jako závodník zápasů, stejně jako Sir Ben Ainslie, po tomto dni nastolil opatrně spokojenou rovnováhu, což usmálo úsměv na tváři jeho šéfa Patrizia Bertelliho v jeho italské vlasti: „Jsem rád, protože naše loď se nejen rychlejší, stalo se, že jsme také neměli žádné problémy před startem. A jsem velmi spokojený s týmem naší země. Dnes jsme měli velmi dobrý celkový balíček. “Bruni zároveň varoval: „Je to dlouhá série! Zůstaňme soustředění a neztrácejme čas časnými oslavami.“Po závodech na vodě to zdůraznil i druhý kormidelník týmu, s nímž Bruni sdílí své povinnosti v týmu LunRossPradPirelli. Jimmy Spithill řekl: "Dnes jsme udělali několik chyb. Chceme je opravit do zítřka."

Pro nedělní závody tři a čtyři by Sir Ben Ainslie a jeho tým chtěli na začátku jinou perspektivu než tato

V italském táboře se radost v sobotu dostala až k těm nejmenším fanouškům

Cup paradise Auckland: Novozélanďané v současné době nemají žádné koronové problémy s přísnou karanténní politikou. Fanoušci si mohou plachetní podívanou na letním slunci bez obav užít

V tento slunečný den v Aucklandu na Novém Zélandu si Sir Ben Ainslie přirozeně uvědomil potřebu akce: "Myslím, že oba týmy vědí, že jim to jde lépe. Za slabého větru jsme se hodně zlepšili, ale zatím ne dost. Střední vítr je silnější Záleží na tom, který tým plaví lépe. S 2-0 nejsme spokojeni. “Jeho verdikt o rychlostním potenciálu lodí: "Nad deseti uzly jsou dva velmi rovnocenné týmy, které mohou oba vyhrát. LunRoss má výhodu pod deseti uzly. Ale od prvního dne se zlepšujeme." Na otázku, zda má jeho tým nevýhodu ve srovnání s Italy, kteří v mezikolu porazili Americkou magii a dokázali vyhrát nějaký zápasový trénink, Ainslie odpověděl: „Myslím, že ano, ne. skutečnost, že jsme se nemohli dostat na fólie. Ve druhém závodě jsme se plavili dobře - LunRoss ještě lepší. Dnes jsme pro nás měli horší konec. Zítra to tak nebude. “

Ainslie by nebyl Ainslie, kdyby neprovedl takovou výzvu svému soupeři. Předpovědi slibují více větru pro druhý den finále a závody tři a čtyři než na začátku a pro Brity novou naději. Prozatím jsou však Italové dosazeni na vrchol průběžného pořadí 2: 0 v boji o místo na 36. americkém poháru, kde novozélandští obránci netrpělivě očekávají své soupeře.

Zde najdete novinky, výsledky a analýzy závodů o PradCup 2021 (klikněte prosím!).