Evropané Mezi Sebou: Před Námi Je Historické Finále Prada Cupu

Obsah:

Anonim

Druhý a poslední den závodů v jediném semifinále vyzyvatelského kola 36. amerického poháru nepřinesl žádná další překvapení. Výsledek sní italské fanoušky poháru. Stejně jako na začátku semifinále o den dříve se Azzurri a "LunRossa" v sobotu dvakrát přesadili proti rozčarovanému týmu American Magic, vyhráli semifinále neporažený 4: 0 a poslali Američany domů.

PradCup 2021

V semifinále Prada Cupu přešel mnohem rychleji než v předkole: italská "LunRossa"

Francesco Bruni a jeho tým byli v semifinále odhodlaní a výrazně se zlepšili

„Soutěžili jsme s impozantním italským týmem a oni nás porazili,“zněl jednoduchý a frustrující závěr amerického kapitána Terryho Hutchinsona, který byl se svým týmem vyřazen. A Italové? Po prvních dvou semifinálových vítězstvích se již neporovnávali se svými současnými soupeři, ale s nadcházejícími britskými finálovými soupeři. I v sobotu se Azzurriovy oči zaměřovaly hlavně na Ineos Team UK Sira Bena Ainslieho. Na otázku, co by kormidelník Francesco Bruni mohl od britského člunu chtít, odpověděl sebevědomě: "Skoro nic. Ale dobrá konkurence."

Závazek Amerického poháru tak rychle a bolestně v sobotu skončil: Sbohem, American Magic!

Povzbuzení amerických fanoušků už nepomohlo …

Americký kormidelník Nového Zélandu Magics Dean Barker řekl po jasných porážkách na vodě při odchodu týmu z New York Yacht Club: "Italové neudělali chyby. Je pro nás frustrující, že nemůžeme bojovat o poslední závody." v semifinále. Tyto Už prostě neexistovala žádná možnost. Získání lodi zpět na vodu po převrhnutí před dvěma týdny bylo pro náš tým vynikajícím úspěchem. Jsem na to hrdý. Ale hráli jsme v semifinále proti týmu, který udělal obrovský skok vpřed od posledního setkání. “Po jejich velkolepém převrácení s velkou dírou v trupu se to Američanům nepodařilo, přestože dokončili maraton oprav.

Rozloučení s etapou 36. amerického poháru jako poctivý sportovec: americký kapitán Terry Hutchinson

Po převrácení před dvěma týdny se „Patriot“přestal hýbat druhý a poslední den semifinále. Americká magie byla vyřazena v 36. cyklu Amerického poháru

Finále Historic Challenger

Zatímco Američané balí kufry, tým Patrizia Bertelliho LunRossPradPirelli se připravuje na historické, čistě evropské finále vyzyvatele proti týmu Ineos Team UK Sira Bena Ainslieho. Párování znamená pro fanoušky evropského poháru dvojnásobně dobrou zprávu, protože s nadcházejícím duelem mezi týmy z Itálie a Velké Británie je již zajištěno, že evropský tým vstoupí do 36. duelu o Americký pohár (od 6. března) se bude pohybovat proti obráncům Nového Zélandu. Otázka zní: Mohou Britové pokračovat ve své dominanci naposledy ukázané v předkole proti Itálii, nebo mohou Italové skutečně udělat tak velký skok v rychle se rozvíjející konkurenci technologií a manipulace s novými futuristickými monohull fólie, jak to vypadalo v poslední dva dny?

Oba týmy dají odpovědi od 13. února na vodě. Finále kola vyzyvatele se bude konat v režimu „První, kdo vyhraje 7“- každý, kdo může získat sedm vítězných bodů, se přesune do 36. zápasu o nejstarší a nejdůležitější trofej v plachtění a setká se tam s týmem Emirates Team Nový Zéland. Pradův pomocný kormidelník Jimmy Spithill, známý svými přísnými výroky a silným sebevědomím, před setkáním řekl: „V úvodních závodech proti Britům jsme hodně zaostali a byli jsme docela zklamaní. Nyní jsme se dostali dobře, i když stále toho máme hodně co dělat Určitě se nebudeme podceňovat a uděláme vše pro to, aby nám Poms napravili úvodní kolo. “Italský kormidelník Prady, Francesco Bruni, posunul plány svého týmu ještě dále: "Budeme mít dobrý boj proti Britům. Chceme vyhrát každý závod."

Ve finále Prada Cupu čelí Itálii: kapitán Ben Ainslie, čtyřnásobný olympijský vítěz, a jeho taktik Giles Scott, olympijský vítěz Fin 2016

„Britannia“je pýchou Britů: dokážou porazit italskou „LunRossa“?

Bruno Troublé, který byl iniciátorem řady vyzyvatelů představených v té době pod názvem Louis Vuitton Cup v roce 1983 a dnes moderátor denních tiskových konferencí v Aucklandu, pro YACHT online řekl: „V Americe byla řada evropských vyzyvatelů Pohár v polovině 20. století. „Shamrock (s)“, „Endeavour“, „Souvereign“… Ale pouze „Il Moro di Venezia“v roce 1992 a „LunRossa“v roce 2000 postoupily do finále vyzyvatelské kolo jako evropské týmy předtím, než Alinghi vyhrál Americký pohár v letech 2003 a 2007. Jsem šťastný, těším se, až uvidím na Americkém poháru Italy nebo Brity. “Předpověď Bruna Troblého na pohár: „Bude to mnohem blíž, než jsme čekali!“

36. americký pohár

Formát regaty pro PradCup: ve finále se Sir Ben Ainslies Ineos Team UK setká s týmem LunRossPradPirelli od Patrizia Bertelliho