Dobrý Pocit Lorda Heila

Anonim

Večer před finále Světového poháru byli na čtvrtém místě Erik Heil a Thomas Plößel z Berlína. Na třetí Rakušany byl rozdíl devět bodů. Ale kormidelník Erik Heil už vycítil šanci svého týmu vyplout na pódium. „Nějak mám pocit, že zítra bude dobrý den. Ale to je jen pocit …“A den se ukázal jako dobrý. Posádka z Norddeutscher RegattVerein silně otevřela medailový závod a nevzdala se rychle převzatého vedení až do cíle. To na set na bronzovém místě stačilo.

Mistrovství světa 49er, 49erFX, Nacr17

Svým suverénním vítězstvím v medailových závodech skončili na stupních vítězů Světového poháru celkově třetí: Erik Heil a Thomas Plößel

Poslední den byl obzvláště šťastný Erik Heil: "Den pro nás těžko mohl dopadnout lépe. Měli jsme ale také trochu štěstí v těsné situaci s Rakušany na začátku. Zahákli nás, protože jsem je neměl Pak protestovali proti nám, ale dostali trest sami, protože porota byla toho názoru, že nemáme dostatek času a prostoru na to, abychom se vyhnuli. To se mohlo ukázat jinak … “řekl po slavnostním předávání cen národní trenér Marc Pickel v Geelongu: "Erik a Thomas zde odvedli skvělou práci. Ale Rakušané také předvedli skvělou sérii, ke které jim blahopřejeme. Jsou velmi osobním štábem, se kterým také rádi trénujeme."

Poté, co Heil / Plößel získal na světovém poháru 2019 stříbro, prokázal svou světovou třídu opět bronzovou medailí a patří mezi kandidáty na stupně vítězů na trati Enoshimklar. Oficiální olympijská nominace stále čeká, ale matematicky Heil / Plößel nelze porazit v národním olympijském vyřazení s 55 body po prvních dvou z celkem tří vyřazovacích regat. Její přátelé a sparring partneři Justus Schmidt a Max Boehme z jachtařského klubu Kiel se plavili na devátém místě ve Phillip Bay před Geelongem a doposud si za svůj eliminační účet připsali 21 bodů. Protože ve třetím eliminačním regatu v oblasti Palmde Mallorc zbývá k vyplutí jen 25 bodů, Schmidt / Boehme již nemůže zvrátit příliv. Erik Heil řekl: „To pro mě dnes způsobuje velmi smíšené emoce, protože jsme byli osm let skvělým týmem.“

Již pošesté mistři světa 49er: Peter Burling a Blair Tuke

High-flyers amerického poháru Peter Burling a Blair Tuke si zajistili šestý světový titul v Austrálii. Se Španěly Diegem Botinem a Iagem Lopezem Marrdiem získali sparring partneři Erik Heil a Thomas Plößel stříbro na mistrovství světa. Nešťastnými čtvrtinami byli Benjamin Bildstein a David Hussl. S 20. místem v jedenáctém závodě už torpédovali vlastní sérii, která předtím tak výjimečně vyplula. S šestým místem v medailovém finále už Rakušané nemohli po penaltě na začátku obhájit vytoužené bronzové místo proti Heilu / Plößelovi, a to navzdory zuřivému pronásledování po penaltě museli uznat porážku s jedním bodem za Němci v boji o třetí pódiové umístění.

Bojovali o páté místo ve finále medaile na mistrovství světa: Vicky Jurczok a AnikLorenz

Ve hře 49erFX měli TamarEchegoyen a PaulBarceló prospěch z převrácení Charlotte Dobsonové a SaskiTidey v napínavé závěrečné bitvě o korunu mistrovství světa. S tím zlato a stříbro šly do Španělska a Velké Británie. Pro univerzálního Echegoyena, který byl v roce 2016 mistrem světa 49erFX, kdysi patřil v zápasovém závodě ke světové třídě a mezitím napadl závod Volvo Ocean Race na „Mapfre“, znamenal druhý světový titul úspěšný návrat v olympijském skifu disciplína pro ženy. Vicky Jurczok a AnikLorenz se druhým místem v medailovém závodu katapultovaly na páté místo v mistrovství světa. TinLutz a její náhradní vorschoterin LottWiemers (Kiel), který skočil za Susann Beucke v důsledku zlomeniny lýtkové kosti, obsadily na mistrovství světa deváté místo. Výkon je třeba hodnotit velmi dobře, protože Wiemers dva a půl roku před svou „hasičskou službou“neplávala na 49erFX a měla jen několik týdnů tréninku, aby se připravila na úkol Světového poháru. V olympijské eliminaci dokázali Jurczok / Lorenz po neúspěšném a zbytečném mistrovství světa 2019 výrazně zkrátit svůj deficit. Lutz / Beucke (Wiemers) jsou stále jasně na čele s 28:16 body po dvou ze tří vyřazovacích regat. Při posledním eliminačním závodu na jaře před Palmde Mallorca lze za vítězství získat maximálně 25 bodů.

TinLutz a LottWiemers bojovali o impozantní deváté místo na mistrovství světa v náhradní konfiguraci

Noví španělští mistři světa TamarEchegoyen a PaulBarceló mají štěstí

V Nacr17 měli Britové John Gimson a AnnBurnet prospěch z triumfu Světového poháru nejen z jejich vynikajícího výkonu a vítězství v medailových závodech, ale také ze strhujícího australského duelu mezi Nathanem a Haylee Outteridge a Jason Waterhouse a LisDarmanin. Obě posádky z týmu Down Under bojovaly o další vzrušující duel na svém domovském území pouze o jeden lístek Nacra 17 pro svou zemi. Bývalý olympijský vítěz 49er a hráč amerického poháru Nathan Outteridge a jeho sestra získali stříbrnou medaili proti svým krajanům Waterhouse / Darmanin, kteří získali bronz. Paul Kohlhoff a AlicStuhlemmer naproti tomu bolestně vynechali medailový závod kvůli převrhnutí krátce před cílem v posledním závodě před finále o medaile remizovaným s desátým Finem Sinem Kurtbayem / Akseli Keskinenem. Kormidelník Kohlhoff řekl: "Byl to velmi zklamáním konec. Ale začneme znovu za dva týdny. A opět jdeme na plný plyn, abychom dosáhli našich cílů před Palmem."

Nejsou spokojeni s jedenáctým místem ve Světovém poháru, ale splnili kritéria DOSB pro olympijskou nominaci: smíšená posádka Nacra 17 Paul Kohlhoff a AlicStuhlemmer

Noví mistři světa Nacra 17: John Gimon a AnnBurnet z Anglie

Postoupí stříbrné mistrovství světa pro Nathana a Haylee Outterdige australské nominace na olympijské bohatství?