Copa Del Rey: Slabý Vítr V Konečném Znění

Anonim

Zpočátku to vypadalo, jako by žádný vítr nepřemohl: start byl odložen. Poté však z jihozápadu nad zálivem Palma dýchal mírný vánek a začal poslední závod. Jen aby byl znovu zrušen a konečně o hodinu později. O vítězích Copdel Rey bylo rozhodnuto.

Ve velké třídě IMS 500 vyhrál CaixGaliciden prestižní Copdel Rey. Již potřetí za sebou. Španělská „Caixa“od Vincente Tirado je v současné době 58 stop dlouhá závodní jachta z loděnice Grand Soleil. Stejně jako mnoho španělských „sériových lodí“je i v oficiálním seznamu se zkratkou „R“. Tím zkratka neznamená nic jiného než „Rasa“. Závodníci loděnice jsou de facto jednorázoví. V každé ze dvou velkých tříd získala stříbro konstrukce Grand Soleil „Race“.

Ve střední třídě IMS 600, té s německou účastí, zvítězila švýcarská „Near Miss“Francka Noela. Řídil ji zlatý olympijský medailista Thierry Pepponet (Francie). Markus Wieser z Olching je již na jedenáctém místě. Letos odplul na zápas Bavari42 Match, nejmladšího potomka linie křižníků / závodníků z loděnice v Giebelstadtu. Loni řídil zápas Bavari38, který musely regaty opustit. V zadním poli se plavili další dva Bavori

V malé třídě IMS 670 obsadil první místo nový Dufour 34s. Vyhrála další španělská loď Quum Communication.