Vysněné Počasí Pro Finále Laser EM

Obsah:

Anonim

Mistrem Evropy byl překvapivě Belgičan Philippe Bergmans, který těžil z komplikovaných pravidel šampionátu. Vedoucí Australan Michael Blackburn mohl zrušit pouze jeden finálový závod a v celkovém pořadí klesl zpět na páté místo.

Bergmans také vyhrál oficiální pořadí mistrovství Evropy bez účastníků ze zámoří, před Paulem Goodisonem z Anglie a Maciejem Grabowskim z Polska. Nejlepším Němcem byl Matthias Rieck na jedenáctém místě otevřené kategorie. Stejně jako Alexander Schlonski (Rostock) se jako 20. dostal do kádrové normy B Německé plachtářské asociace. Po zasloužené dovolené si oba nyní přejí odvážit se na nový útok - s velkým cílem Olympi2008.

Došlo také ke změně ve vedení v juniorské oblasti. Dlouho vedoucí chorvatský Tonci Stipanovic byl v posledním závodě diskvalifikován a musel ustoupit Britům Keirovi Clarkovi. V německém táboře došlo k jásání po 5. místě pro Simon Grotelüschen z Lübecku a 9. místě pro Stefana Hoffmanna z Berlína.

Celkem 40 zúčastněných zemí vytvořilo nový rekord pro Warnemünde - mezinárodní závod před Rostockem nikdy nebyl.

Konečné skóre:Laser EM (po 11 závodech) 1. Philippe Bergmans (Belgie) 33.02. Tom Slingsby (Austrálie) 49.03. Paul Goodison (Velká Británie) 54.04. Mark Mendelblatt (USA) 64,0 5. Michael Blackburn (Austrálie) 72,0 bod