Světový Pohár Swan: Spousta Třídy A Hmoty

Anonim

Je matkou všech regat loděnic. Začal světový pohár Swan, který se plavil každé dva roky u Porto Cervo. Již třinácté. V kalendáři mezinárodních regat má již dlouho pověst poloprofesionální akce, která je profesionálně organizována na straně země.

Koneckonců, stejné týmy Yacht Club CostSmerald (YCCS) dohlížejí na průběh závodů jako ty, které mají pevně pod kontrolou SardiniCup, IMS Worlds nebo Farr 40 World Championship.

102 jachet se plaví ve čtyřech kategoriích. Velké labutě byly rozděleny do třídy. Plaví se zde také exponáty nového, výkonově orientovaného modelu Swan 601. Menší Swan 45 navíc začínají jako jednotková třída. V současné době jsou nejrychleji rostoucí flotilou na světě. To je jeden z důvodů, proč byl Swan 45 teprve nedávno oficiálně zvolen do třídy Admiral’s Cup 2005.

„Klasické“jachty se závodní hodnotou menší než 1,185 plují podle IRC v kategoriích C a D. Závodní komise navrhla tři různé kurzy pro různé třídy: D Podíl důvtipných profesionálů ve třídě je vysoký, stal se běžným pro ně dnes vytyčily kurz nahoru a dolů, zatímco ostatní pole částečně plula kolem pevných námořních značek před Porto Cervo. Avšak ani profesionálové nejsou imunní vůči řadičům větru: během závodu vánek úplně usnul a poté se začal znovu slabě rozdmýchávat ze směru, který byl o 90 stupňů odlišný.

Ve velkých lodích „BugiBianca“zvítězila v prvním závodě, ve 45. letech Swan to bylo „Vertigo“a „Soleni2“zvítězila ve třídách C a D.