Anonim
Image
Image

Současný celkový vůdce „Evolution“(USA)

Koruna mistrovství světa Rolex Farr 40 pravděpodobně poputuje v roce 2005 do Austrálie nebo Itálie. Před posledním dnem regaty v Sydney vede místní jachta „Evolution“Richarda Periniho s tenkým náskokem jednoho bodu nad „TWT“(Marco Radolfi), která den předtím zazářila dvěma denními vítězstvími ve třech závodech.

Pronásledovatelé, nyní vedeni „Shockwave“Nevilla Crichtona (také Austrálie), jsou již o dvanáct a více bodů pozadu. Hasso Plattner (Walldorf) narazil na německou „Morning Glory“, která se díky pozicím devět, deset a 17 propadla celkově zpět na sedmé místo a má pouze teoretické šance na titul.

„Byl to pro nás černý den,“řekl Stefan Matschuk z posádky „Morning Glory“po dlouhém soutěžním dni se slabým, silně se otáčejícím větrem, který u mnoha účastníků způsobil horskou dráhu emocí. Takže „Ichi Ban“(Austrálie), který startoval dvěma denními vítězstvími na čisté břidlici, den předtím před „Morning Glory“sklouzl z druhého místa na osmé místo. A obhájce titulu „Barking Mad“(USA) nemá nic společného s nejvyššími úrovněmi.

Bouřlivý jižní vítr ve středu klesl na unavených osm uzlů, zatímco se nad regatou stále valil závratný, vysoký vlnobití. Majitel "TWT" Marco Rodolfi zajel v prvním závodě neuvěřitelný náskok jedné minuty a 40 sekund na první známku, kterou v cíli rozšířil na dvě minuty a 33 sekund, což je ve vysoce konkurenčním jednosměrném voze Farr 40 vzácné. třída.

Image
Image

Pole na průchodu po větru

Taktik Tiziano Nav vysvětlil strategii úspěchu: "Kurz jsme se plavili před startem a zjistili jsme větší vítr na pravé straně. Očekával jsem také pravou zatáčku. Proto jsme začali úplně vpravo od výchozí lodi." Všichni ostatní začali na druhé straně. Cítili jsme se zpočátku nepříjemně a mysleli jsme si, že to nakonec může být příliš riskantní, ale když jsme se otočili, řekli jsme si: „Věř tomu, věř, pokračuj, pokračuj ! '' Postupně se pro nás příliv obrátil k lepšímu."

Tým „Morning Glory“byl zpočátku celkem spokojený s devátým místem, protože vedoucí „Evolution“skončil jen na 15. místě a ztratil šest bodů. Ve druhém závodě dne, kdy vítr ještě více poklesl a zatáčky až 80 stupňů vrhly pole vzhůru nohama, bojoval německý tým více s osudem. „Mezitím jsme byli v dobré kondici, byli jsme třetí a čtvrtí,“řekl Matschuk. Nakonec to však stačilo jen na desáté místo.

Když vítr úplně utichl, byl ředitel závodu Peter Reggio pod tlakem, protože dva závody již byly den předtím zrušeny. Ale později se nový vánek ze severovýchodu zmocnil a 28 účastníků bylo posláno zpět do vlaku. „Chtěli jsme zaútočit znovu, ale to se úplně pokazilo,“řekl Heiligenhafener. „Morning Glory“se po startu zachytil mezi dvěma konkurenty a musel se odvrátit, aby mohl volně plout. Přitom však ztratila spojení s předním polem a cílovou pásku překonala na 17. Místo „Mascalzone Latino“Vincenza Onorata (Itálie), který byl na první tuně poslední, bylo zasaženo stejně tvrdě, když skončilo na 18. místě ze čtyř klesl zpět na deset.

Se šesti z deseti plánovaných závodů jich již bylo dokončeno dost, aby se kvalifikovali na mistrovství světa Rolex Farr 40. Reggio však očekává, že poslední den bude šťastný konec: "Předpovědi vidí vše mezi severovýchodem a severozápadem, ale rozhodně dostatek větru. Pokusíme se udělat tři závody, nic víc, protože po 16.15 už žádné další starty nebudou."

Přestože se náskok 13/12 bodů vedoucích „Evolution“a „TWT“zdá být pohodlný, v jediném závodě může být ztracen. Na tuto šanci čeká „Morning Glory“, která má na „Bronz“už jen sedm bodů. Zatímco Italové doufají v další den slabého větru, místní obyvatelé upřednostňují silný vánek, který byl dosud přesvědčivější. Ale jedné věci se taktik „Evoluce“Hamish Pepper chce vyhnout: „Že jsme chyceni v duelu, ve kterém se na konci směje další třetina.“