Mistr Světa V Německé Bouři

Obsah:

Anonim

Se čtyřmi vítězstvími v šesti závodech měli Christian Schäfer a jeho nový lučištník Frank Weigelt svůj osmý titul mistra světa v bývalé třídě Olympic Tempest jeden závod před koncem. Toto je druhé vítězství Schäfera v této sezóně po vítězství na německém šampionátu v Dyasu.

"Po prvním závodě jsme se velmi dobře přizpůsobili někdy obtížným podmínkám v Attersee." Během tří dnů jsme byli vždy tam, kde byl vítr - jednoduše řečeno: vždy na správném místě ve správný čas, “říká kormidelník.

Obhajce titulu Boite / Toupet (FRA) zvítězil v boji o stříbrnou medaili po dramatickém závěrečném závodu proti berlínskému Bähr / Spranger.

Švýcar Suter / Hochuli dosáhl velkého úspěchu celkovým čtvrtým místem a vítězstvím v prvním a sedmém závodě. Pro Rakušany to nakonec nestačilo k dosažení očekávané první desítky. Nejlepšími domácími zástupci byli korutanští Bezzi / Bezzi na dvanáctém místě, těsně následovaní Salzburg Ebster / Steininger (14. místo).

Po trpělivosti prvních dvou dnů, kvůli špatným povětrnostním podmínkám, jsou bohové počasí vůči organizátorům a účastníkům shovívaví. Ve středu a ve čtvrtek byly každý dva závody a v pátek dokonce tři za skvělého plachetního počasí.

"Po dlouhém čekání byli účastníci testováni jak ve slabém, tak v zatáčivém větru až do konce, dokonce i v silném větru." Tady vyhráli nejlepší, “uvedl ředitel závodu Gert Schmidleitner a nakreslil své osobní shrnutí.

Po Světovém poháru Bouře v roce 2005 se u organizátora Segelclub Kammersee usmívají tváře. Prezident SCK Carl Auteried: „Velký úspěch klubu pro úspěšné zvládnutí této události. Jsme přesvědčeni, že jsme udělali obzvláště vynikající reklamu pro cestovní ruch a pro image regionu a Attersee. “

Christoph Schindler, vedoucí organizačního výboru: „Viděli jsme zde vynikající plavbu. Nejen ekonomicky, ale i po sportovní stránce dáváme tímto světovým pohárem impulsy v tomto regionu a pro něj.

Výsledek1. Christian Schäfer / Frank Weigelt, GER, 112. Philippe Boite / Fabrice Toupet, FRA, 193. Rolf Bähr / Christian Spranger, GER, 244. Mario Suter / Andreas Hochuli, SUI, 255. Jörg Fleischer / Ralf Höhler, GER, 286. Klaus Rösch / Max Reichert, GER, 297. Beat Baumann / Sämi Wyrsch, SUI, 46 let8. Michael Schmohl / Ralph Ostertag, GER, 48 let9. Peter Ringmaier / Toni Kössel, Německo, 52 let10. Gerhard Albrecht / Manfred Singer, GER, 61 le