Německé Dvojité Vítězství

Obsah:

Anonim

Ian Ainslie, kormidelník týmu America’s Cup Team Shosholoza, byl ohromen, když se svým týmem z Jižní Afriky dorazil na Baldeneysee v Essenu.

Nový profesionál chtěl jen vylepšit své závodní dovednosti. Ale teď se ocitl v této úzké oblasti, těchto malých člunech a v těchto uvolněných podmínkách.

Ředitel závodu Peter Hasselmann musel zahájit duely i při sebemenším pohybu vzduchu, aby měl šanci přivést 32 dvojic předkola po trati.

Teprve když se dvanáct týmů ze šesti národů již připravilo na zrušení regaty 3. stupně, nastoupil vítr, který zajistil vzrušující závěrečné závody před řadou nadšených diváků.

Došlo k novému vydání loňského finále Kemmling proti Meisterovi, ale tentokrát s opačným výsledkem. Carsten Kemmling s Peterem Steinem a Georgem Hechtem zvítězili 2: 1 nad Stefanem Meisterem, Philippem Semmerem a Tosim Stemmerem.

Obě posádky přežily úvodní kola jako vítězky a byly umístěny přímo do finále. Semifinále muselo být pro nedostatek času zrušeno.

Brit Hamilton vyhrál malé finále o třetí místo před Dánem Viltoftem poté, co úspěšně zakročil proti trapné formální chybě.

Ve skupině B předkola došlo k nerozhodnému výsledku o druhé místo, které bylo rozpuštěno pouze ve prospěch překvapivé posádky kolem berlínského kormidelníka Ernsta Meyera.

Meyer vyplul malým finále a na cílové čáře zvítězil nad dánskou posádkou. Oslavoval své třetí místo bujarě, dokud Brit neodpověděl.

Zjistil, že plachetní směrnice týkající se řešení kravaty byly nesprávně interpretovány.

Výsledek malého finále byl anulován. Brit vyplul proti Meyerovi, aby zlomil nerozhodný výsledek, a zajistil si místo v malém finále, kde porazil také Dány.

Schosholoza kormidelník Ian Ainslie byl viděn občas kroutit hlavou v úžasu. I proto, že pro něj bylo obtížné dostat jachty Sportina 600 pod kontrolu.

Udělal několik dobrých startů a měl také dobré šance v duelu předkola se Stefanem Meisterem, který minulý týden oslavil jeden ze svých největších úspěchů na třetím místě v závodě 1. stupně v Polsku. Nakonec se musel spokojit s devátým místem.

Výsledek:

1. Kemmling (Hamburk) 2. mistr (Berlín)3. Hamilton (GBR)4. Viltoft (DEN)5. Orel (SLO)5. Meyer (Berlín)7. Tarnacki (POL)7. Horsch (Hamburk)9. Ainslie (RSA)9. Witzmann (Berlín)11. Supan (jídlo11. Baumann (Bodamské jezero)